ساواتیس

عایق های رطوبتی

خدمات واردات

تیشوی روفینگ
تیشوی روفینگ یکی از مواد اولیه ساخت عایق های رطوبتی می باشد که نقش نگهدارنده در این نوع محصولات را ایفا می کند. از مشخصه های مهم این محصول می توان به مقاومت کششی بالا ،در برابر خوردگی وجذب قیر بالا اشاره نمود .به منظور بالا بردن کشش طولی ومقاومت تیشو در برابر پارگی ،ازنخ الیاف شیشه در طول تیشو استفاده می شود.عایق های رطوبتی ساخته شده از این نوع تیشو الیاف شیشه به آسانی نمی شکند،فرسوده نمی شود ونمی پوسد.
دیگر خواص مهم این محصول توزیع یکنواخت جرم در سطح ومقاومت دربرابر اشعه UVنور خورشید می باشد.
تیشوی روفینگ از طریق قرار گرفتن یارن در طول تیشو ،استحکام بیشتری به خود می گیرد وبه همین دلیل از جمله خصوصیات متمایز این محصول استحکام کششی بالا ومقاومت در برابر خورندگی می توان اشاره نمود.روش تولید تیشو ازنوع wetمی باشد،در این روش الیاف تولید شده در محل مخازن استیلی درون مایع وایت واتر که متشکل از ترکیبات ویسکوز کننده،دیسپرس کننده وادتیوهای دیگری می باشد وبه صورت دو غاب درامده وبعد از انتقال به خط الیاف به صورت نمدی درون تسمه تیشو شکل می گیرد که اصطلاحا به وب معروف است. در مرحله بعدی الیاف نمدی ماتریسی به نام بایندر قرارگرفته وجهت پخت ویا عملیات (curing)به داخل درایر منتقل شده و بعد از تکمیل عملیات پخت و بغل برشtrim) )در بخش فرایند رول شده ودر متراژهای مشخص بسته بندی می گردد.
در این میان با توجه به سابقه طولانی و درخشان مجموعه ساواتیس تولید کنندگان مطرح داخلی اعم از مجتمع کارخانجات ساینای دلیجان با نام تیشو ساینا وشرکت زرین گام با اعطای نمایندگی فروش کالای خود به این مجموعه باعث بالا بردن میزان فروش از تولیدات خود و کمک شایانی در تکمیل سبد کالای مجموعه ساواتیس جهت رفاه حال مشتریان عزیز نمودند.که این مجموعه بازرگانی با بهره مندی از دانش روز توانایی تامین انواع تیشو داخلی و وارداتی را با توجه به نیاز و درخواست مشتریان والا مقام دارد.

فویل آلومینیوم
تاریخچه
تولید فویل آلومینیوم به شروع قرن بیستم مربوط می شود.تا قبل از سال 1900مقدار کمی فویل آلومینیوم به روش چکش کاری تولید شده است.درسال 1908فردی به نام آلفردگاتچی در سوئیس به روش پک رولینگ موفق به تولید فویل آلومینیوم به ضخامت 50میکرون شد.
عملیات تولید با روی هم گذاشتن دویا چند ورق آلومینیوم و نورد مجدد به دفعات زیاد انجام می گرفت.درسال 1910شخص دیگری به نام ویکتورنهر روشی را جهت تولید اتوماتیک فویل آلومینیوم ابداع کرد.
وی با این روش ماهیانه 200کیلوگرم فویل آلومینیوم به ضخامت 30تا40میکرون تولید نمود.تاسال 1915فویل آلومینیوم تنها جهت پیچش به دور شکلات به صورت چاپ شده وحتی امباس شده مورد مصرف قرار می گرفت.
تاسال1920بسیاری ازمشکلات تولید فویل آلومینیوم همچون عملیات حرارتی وبرش رول به رول وسنگ زنی غلطک های نورد جهت تولید بازبینی و رفع گردید.
درآن هنگام پیشروترین شرکت درزمینه تولید فویل آلومینیوم درجهان شرکت Rheinidche Blattmetall درآلمان بوده است که موفق به تولید فویل آلومینیوم به ضخامت 12میکرون وعرض 320میلی متر باسرعت 12تا24متربر دقیقه شده بود.
پس از پایان جنگ جهانی دوم تولید فویل آلومینیوم با بکارگیری دستگاه های نورد فویل به عرض 510میلی متر وسرعت 80متر بردقیقه آغاز شد. ازدهه 1950تا1960تولید ماشین آلات نورد فویل آلومینیوم از کیفیتی امروزی تر بهره گرفته به طوری که سرعت تولید دستگاه ها به 500متربردقیقه میرسید. دستگاه های روز دنیا هم اکنون سرعتی بالغ بر2200متربردقیقه را دارا می باشند. فویل آلومینیوم حاصل از تبدیل مذاب آلومینیوم به ورق وسپس نورد ورقه حاصله به دفعات تا رسیدن به ضخامت موردنظر می باشد. به هنگام تولید به همان صورتی که به نظر می آید آینه ای وبراق است .اگرچه امکان مات شدن یک یا هردو سطح آن هم درتولید میسر می باشد.به علاوه فویل آلومینیوم کلیه مشخصات فیزیکی وشیمیایی آلیاژی که درهنگام تولید به کار رفته است را دارا می باشد. به همین تولید آلیاژهای مختلف از آن میسر است. برای حصول ضخامت مورد نظر ،کنترل کاهش ضخامت با عبور پرتو بتا به طور پیوسته بررسی می گردد.
آلومینیوم در طول پروسه سخت ترو سخت تر می شودو به همین دلیل پس از انجام پروسه تولید باید طی عملیات حرارتی به منظور استفاده در مصارف بیشتر به میزان موردنظر نرم می شود. دمای 340 درجه سانتی گراد وبه مدت 12ساعت عموما برای این منظور کفایت می نماید.این عملیات سبب تبخیر و سوخته شدن کامل روغن های به کار رفته درطول پروسه نورد شده وسطح فویل آلومینیوم عاری از روغن وچاپ پذیر می گردد.سپس رول ها به عرض های مورد نیاز برش داده شده و مورد مصرف قرار می گیرد.
فویل آلومینیوم درصنایع عایق های رطوبتی با ضخامت و عرضی مشخص استفاده می شود که به راحتی شکل می گیرند وبا توجه به اینکه یکی از عوامل مخرب انواع ایزوگام متلاشی شدن مواد تشکیل دهنده آن از طریق افزایش دما وجذب نور آفتاب می باشد . به همین دلیل برای جلوگیری ازتخریب عایق رطوبتی دربرابر نور آفتاب، هنگام تولید این ورق ها روی سطح ایزوگام قرار می گیرد ودرزمانی که هوا بسیار گرم است باعث انعکاس نور خورشید وجلوگیری از روان شدن قیر می شود.
فویل آلومینیوم دارای کیفیت و استانداردهای لازم برای تولید بهترین و مرغوبترین انواع ایزوگام است .خواص واستحکام فویل می تواند بر مقاومت وماندگاری ایزوگام تاثیر دوچندانی داشته باشد.دراین میان مجموعه بازرگانی ساواتیس با درنظر گرفتن نیازهای مشتریان اقدام به تولید فویل آلومینیوم طرحدار وضدآب نیز نموده است وهمچنین امکان بررسی ونیازسنجی درمورد تولید طرحهای دیگر درخواستی مشتریان را نیز دارا می باشد.
این کالا دارای کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف می باشد که ازجمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
• صنایع عایق های رطوبتی
• صنایع بسته بندی مواد غذایی،دارویی،آرایشی
• ساخت خازن های الکتریکی ،موتورها وترانسفورمرها
• لامینه با انواع کاغذ کرافت در صنایع غذایی وصنعتی
مجموعه بازرگانی ساواتیس آماده عقد قراردادهای تجاری با شما عزیزان در خصوص واردات ازخارج از کشور وتامین کالای فویل آلومینیوم از تولید کنندگان داخلی می باشد.